Časté otázky

 • Co je to krabičková dieta ?

  Krabičková dieta " zdravé krabičky " je nutričně i kaloricky vyvážená strava až o 6 ti chodech dovážená denně ke dveřím vašeho domova či do práce v šesti energetických hodnotách 5000KJ, 6000 KJ, 7000KJ, 8000 KJ, 9000KJ a 10000KJ. 

  Více informací najdete zde >>

 • Pro koho je krabičková dieta určena?

  Krabičková dieta není určena jen pro klienty, kteří chtějí redukovat svou váhu, ale také pro klienty, kteří se chtějí denně zdravě stravovat a nemají čas na přípravu pestrých jídel.
 • Co pít během odběru zdravých krabiček ?

  Během procesu hubnutí doporučujeme pít VODU – neperlivou a zdravotně nezávadnou. Každý člověk by měl vypít 0,4l na 10kg tělesné hmotnosti. Naše tělo je složeno ze 60% z vody. Aby se tedy mohlo čistit a produktivněji vylučovat nečistoty, potřebuje dostatečný příjem vody.Pro zajímavost uvádíme jak je na tom alkohol - 0,5l piva = kobliha s marmeládou ; 1,5dcl bílého vína = tvarohový zákusek o 100g ; 1,5dcl šampaňského = 100g bramborového salátu

  Více se dočtete zde >>

 • Jak správně zvolit dietní program ?

  Abychom zajistili správný příjem energetické hodnoty každého jednotlivého klienta, spolupracujeme s prvotřídními nutričními specialisty, kteří Vám na vstupní prohlídce, jenž je pro klienty zcela zdarma, stanoví požadovaný příjem energetické hodnoty v závislosti na váze, výšce, pracovním nasazení a psychickém vypětí.
 • Jaký je rozdíl mezi nutričním terapeutem a výživovým poradcem

  Nutriční terapeut je nelékařská zdravotnická profese. Za svou činnost je odborně i právně odpovědný. Výživový poradce absolvoval pouze i několikadenní kurz ( akreditovaný MŠMT ) a za svou činnost nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost. Naše jídelníčky tvoří samozřejmě nutriční terapeut.
 • Kdy krabičky jíst ?

  Pravidelnost je základem pro správnou funkci metabolismu, která je důležitá při hubnutí. Proto doporučujeme jíst co 2-3 hodiny a tím zamezit výkyvům hladiny cukru v krvi.
 • Je možné zaměnit nějaké suroviny v jídelníčku ?

  Z jídelníčku je možné vypustit ryby, houby a ořechy.
 • Je pro každou energetickou variantu jídelníček zvlášť ?

  Jídelníček je pro všechny energetické varianty stejný, liší se pouze v porcích ( množství stravy ). Toto se týká i veškerých podprogramů ( krabičky na míru ), které jsou označeny energetickou variantou pro celodenní stravu. 
 • Co daný jídelníček obsahuje ?

  Jídelníček je sestaven s přihlédnutím na dané roční období se surovinami, jež jsou poměrně snadno dostupné. Klienti si tak snadno mohou po ukončení odběru krabiček od nás, připravovat své krabičky sami doma. Více info v jídelníček
 • Jak je možné platit ?

  Platit lze buďto převodem z účtu na účet, hotově či stravenkami při předání krabiček. Taktéž je možná částečná úhrada stravenkami a zbytek hotově.
 • Jak probíhá dovoz ?

  Čas závozu je určen při zaslání objednávky. Dle lokality se jedná o závoz buď v hodinách mezi 16:00-22:00 h nebo v ranních hodinách 5:30 - 9:00 h. Krabičky jsou přepravovány v termoboxech s chladicími médii. Více informací >>
 • Je možné si krabičky na určité dny odhlásit ?

  Je možné si objednat jak krabičky na určité dny, tak si je na dané dny odhlásit. Odhlášku je třeba provést dva pracovní dny dopředu do 12:00 h. O odhlášené krabičky nepřijdete, bude vám automaticky posunut odběr o dané dny.
 • Vozíte i ve státní svátky ?

  V případě, že vychází státní svátek na pondělí nebo pátek, tak se na dané dny nezaváží. V jiné dny se zaváží standardně.
 • Proč šest jídel ?

  Každý člověk je jiný a má jiný energetický výdaj v jinou dobu. Z toho důvodu máme v jídelníčku šesté jídlo ( označené jako večeře 2 ), které si můžete zaměnit s jakoukoliv svačinou. Pokud máte větší energetický výdaj dopoledne, tak si toto jídlo doplníte v dopoledních hodinách a obdobně. 
 • Byly nám dodány krabičky, které obsahují jiné složení než uvádíte v jídelníčku. Je to možné?

  Jsme závislí na určitých dodavatelích a vzhledem k tomu, že připravujeme stravu na základě přesných objednávek a suroviny nám vozí denně čerstvé, je možné že nám doručí dodavatel například jinou surovinu než jsme měli objednáno. Následně již nemáme možnost surovinu vyměnit a proto si vyhrazujeme právo mít  změnu v jídelníčku, ačkoliv se jej snažíme co možná nejpodrobněji dodržovat. 
 • Mám objednanou určitou energetickou variantu, ale nikdy jsem nedostala úplně přesnou variantu. Pro příklad mám objednáno celodenní stravu 6000 kJ, ale někdy se dopočítám částky 5800 kJ a někdy třeba 6200 kJ. Čím to je ?

  Připravit denně stravu v přesné hodnotě není reálné. Proto opravdu počítejte s tím, že jeden den bude například celková hodnota činit 5900 kJ, další 6100 kJ a další třeba 5950 kJ. 


Objednat krabičky